سه شنبه 1 بهمن 1398 Tuesday 21 January 2020 25 جمادی‌الاول 1441

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س) استان اصفهان

انعقاد تفاهم نامه با ۷ کشور اروپایی برای درمان بیماران نقص ایمنی

اصفهان- مدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره(س)، گفت: به منظور درمان و انجام پژوهش برای بیماران نقص ایمنی اولیه با ۷ کشور اروپایی طی یکسال گذشته تفاهم نامه منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره(س)، سید محمد باقر حجازی  در چهارمین مجمع عمومی، فوق العاده  و عادی انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه، اظهار داشت: انعقاد تفاهم نامه با مراکز تحقیقاتی، درمانی کشورهای آلمان، فرانسه، کانادا، سوئد، انگلستان، امریکا و بلژیک و اعزام و پیگیری مراحل تشخیصی و درمانی تعدادی از بیماران در آن مراکز و در نتیجه کشف سه ژن جدید و ثبت بین المللی از مهمترین اقدامات این خیریه در طول یکسال گذشته است.

وی ادامه داد: حمایت از خرید تجهیزات مورد نیاز پژوهش از جمله خرید دستگاه‌های PCR و سانتریفیوژ و تحویل امانی آن به مرکز تحقیقات نقص ایمنی و همچنین خرید دستگاه الکتروفورز و تحویل امانی آن به گروه ایمنی شناسی دانشکده پزشکی اصفهان و در صورت تامین بودجه مورد نیاز، پیگیری خرید یک دستگاه فلوسیتومتری با قابلیت تشخیص و تفکیک سلولی برای حل مشکل بیماران مختلف از جمله بیماران نقص ایمنی- سرطانی، نازایی و بیماران پیوندی از دیگر اقدامات این خیریه بود.

مدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س) اضافه کرد: حمایت همه جانبه از طرح‌های گوناگون پژوهشی مصوب در مرکز تحقیقات نقص ایمنی در مواردی که این حمایت ها مورد نیاز تشخیص داده شده است یکی از محورهای اصولی این انجمن است.

 

۱۰ بیمار نقص ایمنی اولیه در لیست کاندیداهای پیوند مغز استخوان

وی اعلام کرد: هیئت مدیره انجمن بنا به رسالت انسان دوستانه تصمیم گرفت ۱۰ بیمار نقص ایمنی اولیه دارای اولویت را در لیست کاندیداهای انجام پیوند مغز استخوان قرار دهد که هزینه هر نفر حدود یک میلیارد و دویست میلیون ریال است.

حجازی بیان کرد: انجمن در راستای پیشگیری از تولد نوزادان مبتلا به بیماری نقص ایمنی، تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه لوون بلژیک منعقد کرد که بر اساس آن انجام آزمایشات ژنتیکی به روش WES برای مادران باردار در معرض خطر انجام می‌گیرد و با وجود هزینه‌های سنگین آزمایشات برای بیمار هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت.

عضویت سریع در انجمن

captcha


حاضرین در سایت

ما 6 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


درباره ما

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه استان اصفهان متبرک به نام حضرت صدیقه طاهره (س) تلاش دارد در راه کمک به بیماران نقص ایمنی اولیه گام بر دارد. بیشتر

راه های تماس

ایران - اصفهان - چهارراه آپادانا - خ سجاد - نرسیده به چهارراه سپه سالار - کوچه شماره18 - کوچه شمس - بن بست پیروزی - پلاک37

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 031-36626132

فکس: 031-36626134