سه شنبه 1 بهمن 1398 Tuesday 21 January 2020 25 جمادی‌الاول 1441

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س) استان اصفهان

بیماران نقص ایمنی اولیه در حاشیه قرار دارند

 
به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س)، بیماری نقص ایمنی اولیه را شاید کمتر کسی شنیده است و یا حتی در حد یک اسم و نامی بداند بیماری که حتی بسیاری از پزشکان هم نسبت به روند شیوع آن و فراگیری هر روزه آن آگاهی آنچنانی ندارد .
امروزه بیماران نقص ایمنی اولیه در حالی در حاشیه قرار گرفته اند که با وجود گستردگی آن اما هنوز از سوی مردم و حتی پزشکان جدی گرفته نشده است و این در حالی که تاکنون بیش از 300 نفر از این بیماران در اصفهان شناسایی شده اند  و  250 نوع از این بیماری در سطح جهان شناخته شده است و هر روز افراد بسیاری را درگیر می‌کند.
بیماری نقص ایمنی هم بر اثر عوامل ارثی و ژنتیکی بروز می‌کند و به آن بیماری نقص ایمنی اولیه اطلاق می‌شود و هم بر اثر عوامل محیطی بر فرد عارض می‌شود و بیماری نقص ایمنی ثانویه لقب گرفته است.
بیماران نقص ایمنی اولیه که شاید در ابتدا برای فرد و خانواده آنها شناخته شده نیست پس از سالها با علائم مختلفی در حالی به پزشکان مراجعه می کنند که در اکثر موارد به دلیل تشخیص نادرست سالها دارو و درمان های نابجا دریافت می‌کنند.
بیمارانی که اگر به موقع تشخیص داده شوند و به موقع دارو مصرف کنند به حتم با مشکلات عدیده ای که بر اثر پیشرفت بیماری بر آنها غلبه می‌کند، مواجه نخواهند شد.
امروز بیماران نقص ایمنی اولیه بیش از هر زمان دیگر به کمک و یاری خیران، مسئولان امر حوزه بهداشت و درمان برای آگاهی بخشی به جامعه پزشکی و همچنین شناخت از سوی مردم نیازمند هستند تا بتوانند زندگی آسوده‌ای همچون سایر اقشار برایشان فراهم ساخت.
بیمارانی که نیازمند حمایت جدی بیمه ها هستند.

عضویت سریع در انجمن

captcha


حاضرین در سایت

ما 4 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


درباره ما

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه استان اصفهان متبرک به نام حضرت صدیقه طاهره (س) تلاش دارد در راه کمک به بیماران نقص ایمنی اولیه گام بر دارد. بیشتر

راه های تماس

ایران - اصفهان - چهارراه آپادانا - خ سجاد - نرسیده به چهارراه سپه سالار - کوچه شماره18 - کوچه شمس - بن بست پیروزی - پلاک37

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 031-36626132

فکس: 031-36626134